Przestrzenie inspiracji. Kreatywne atelier


Interdyscyplinarny projekt o wielu wymiarach. Łączy film, książkę i teatr. Głównym założeniem są kreatywna zabawa i nauka. Celem wdrażanie do świadomego odbioru sztuki i zdobycie nowych umiejętności. Chcemy, by młodzież odeszła od telewizorów i zaangażowała się w tworzenie siebie, swego czasu i otoczenia, by uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym, dlatego inspirujemy najmłodszych, a ich nauczycieli uczymy jak realizować ważne tematy w atrakcyjny, niekoniecznie akademicki sposób.

W tym roku podjęliśmy temat rodziny i dziecka.

Powstały etiudy filmowe, została wydrukowana książka „Moje najważniejsze prawa”.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się w Teatrze Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie. Dzieci obejrzały „Królową Śniegu”, rozmawiały z aktorami po przedstawieniu. Niektóre z nich były po raz pierwszy w swoim życiu w prawdziwym teatrze i w stolicy swojego kraju. W projekcie Kreatywnego Atelier wzięli udział uczestnicy z różnych środowisk: z miast, miasteczek i z ośrodków wiejskich, również dzieci pochodzące domów dziecka, świetlic środowiskowych z terenu całego kraju.

Warsztaty i książka zostały zgłoszone do konkursu „Świat przyjazny dziecku” ogłoszonym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. 

Projekt zyskał uznanie i oficjalne poparcie Rzecznika Praw Dziecka.

Komentarze są wyłączone.