Czwarta edycja warsztatów Przestrzenie Inspiracji w natarciu!

Czwarta edycja warsztatów Przestrzenie Inspiracji w natarciu!

 „Mainstream, hipster, fanpage i Marlin Monroe…”

W 2018 r. przedmiotem i pretekstem do rozważań będzie kultura popularna, charakterystyczny typ powszechnie dostępnej kultury, jednocześnie świat bliski młodym odbiorcom. Zastanowimy się nad tym czy kulturę i sztukę możemy dzielić na wysoką i niską? Czy istnieją niebezpieczeństwa towarzyszące szybko rosnącemu zainteresowaniu popkulturą? Jakie ma ona wartości? Czy jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym? Jaki styl życia propagujemy i na co warto zwrócić uwagę młodzieży…

Po raz pierwszy specjalny program dla nauczycieli klas I–III z wykorzystaniem filmów animowanych z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, które znajdą się w Filmotece Szkolnej od września!

Do wyboru uczestników są cztery warsztaty praktyczne, w tym specjalny blok warsztatów dedykowany edukacji wczesnoszkolnej: realizacja filmów animowanych i sketchnoting (szczegóły w formularzu). Wśród innych wydarzeń między innymi: spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i dr Lucyną Kirwil, wykłady dr. Macieja Dowgiela, dr. Karola Jachymka, wystawa fotografii Zofii Łuczko z cyklu „Nikt nie chce być nikim”.

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz do 14.09.2018

https://goo.gl/forms/cabGW9xvlkZd1obo1

Wydarzenie realizowane we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Komentarze są wyłączone.